Gürültü

20 Kasım 2012

Girişimcinin “markası” adı soyadı değil, o ismin arkasına koyduklarıdır.

Etkinlikten etkinliğe koşturup; sosyal ağlarda adınızı parlatmak, işin kendisi yerine ego’yu meşgul eden süreçlere yatırım yapmak ancak rakiplerinizin işine yarar. Sosyal ağlar dahil her ortamı kullanın ama şu kişisel marka işini boş vakti olanlara bırakın.

Siz işinize odaklanın, ürün geliştirin, kullanıcınızı veya müşterinizi memnun edin. Problem çözün, fatura kesin, takımınızı ve vizyonunuzu geliştirin.

Kulaklarımız bir süre sonra gürültüye alışır. Yeniden duymaya başlayın ve egonuzu besleyen gürültüyü süreçlerinizden çıkarın.

 
Bu yazı Girişimcilik kategorisine gönderilmiş.
 
 

Gürültü için 1 cevap

  1. Fatih Güner der ki:

    Burada ne güzel bir noktaya parmak basmışsın, çok haklısın!

    Katıldığım, girişimcilik ile ilgili tüm etkinliklerde hep aynı parlak insanları görüyorum, gerçekten de bir yüz aşinalığı bile oluştu. Uzattıkları kartvizitleri benim kartvizitimden daha pahalıya mal olan, ancak “hangi girişim?” dediğimde cevap veremeyen, yatırım aradığını söyleyen girişimciler.

    İşte bu çok garip bir mesele bence, LinkedIn olsun Twitter olsun kendilerini sosyal ağlarda parlatıyorlar, sonra etkinliklere katılıp insanları da etkileyebiliyorlar, ancak çalışmaya gelince kimsenin birşey yapmak istediği yokmuş gibi görünüyor. Tembellik mi dersin adına, ne dersin bilmiyorum.

    Velhasıl, çok doğru bir noktaya parmak basmışsın dedim, ben de ekleme yapmak istedim Devrim Baba 🙂